Jak mohu se svým děťátkem komunikovat?

8. srpna 2007 v 17:42 | Bětka |  Těhotenství
Slovem "komunikace" míváme na mysli především dorozumívání se s druhými lidmi prostřednictvím jazyka. Ale ve skutečnosti je to mnohem víc. Úsměv, gesto, dotek - to všechno ke komunikaci a vzájemnému porozumění patří také. Proto je zřejmé, že i s nenarozeným děťátkem je možné komunikovat různými způsoby.
Na začátku těhotenství stojí samozřejmě v popředí komunikace, která se zakládá na citech. Děti jsou citově založené bytosti. Citlivě proto reagují i na emoce matky.
Všechny nastávající matky na své děťátko každou chvíli láskyplně pomyslí nebo zamyšleně hladí své břicho. Kromě toho všechny těhotné ženy se svým dítětem také mluví - ať už v duchu, nebo nahlas. Co z toho dítě vnímá, na tom se odborníci zatím neshodli. Každopádně lze vycházet z toho, že všechny citové prožitky matky se přenášejí na dítě. To však nejsou jediné informace, které děťátko ze svého okolí vnímá, protože už v matčině těle se rozvíjejí jeho smysly. Již ve čtvrtém měsíci vnímá doteky a má vyvinutou chuť a od sedmého měsíce slyší. O tom, jak se vyvíjejí smysly, si můžete přečíst podrobně ve třetí kapitole. Existují tedy různé úrovně, na nichž spolu matka a dítě komunikují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama